FERTIL PRO® x 90 KAPSULA - DREAM PHARMA

11,500 LEKË Ex Tax: 11,500 LEKË

Kodi i Produktit: 5304000349035

Brands

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

FERTIL PRO® x 90 KAPSULA - DREAM PHARMA

FERTILPRO është një shtojcë sperme e gjitha natyrale që përdor një përzierje të bimëve natyrore, aminoacideve dhe vitaminave për të rritur natyrshëm prodhimin e spermës dhe vëllimin e derdhur. Kjo formulë e veçantë e plotë ndihmon në zgjidhjen e tre faktorëve që ndikojnë në pjellorinë mashkullore (spermatozoidë anormalë, numër i ulët i spermatozoideve, lëvizshmëri e ulët).

 • Rrit vëllimin e detarëve, lëvizshmërinë dhe cilësinë e spermatozoideve
 • Rrit funksionin erektil, orgazmën, performancën seksuale dhe dëshirën
 • Përmirëson nivelet e pjellorisë dhe shtatzënisë mashkullore
 • Rikuperon funksionet normale të riprodhimit dhe zvogëlon defektet embrionale

Si punon?

Përmirësimi i pjellorisë së burrave nga ekuivalenti i të folurit FertilPro është baza e një qasjeje të re ndaj infertilitetit mashkullor. Bazuar në parimin që një lëng heq nxehtësinë ndërsa avullohet, përmirësuesi i spermës përmirëson cilësinë e spermës duke ftohur testikujt me dy gradë celsius.

Të gjithë burrat ishin jopjellor për arsye që nuk mund të shpjegoheshin ose nga ngjarje të tilla si shytat dhe shumë prej tyre patën pa sukses një racion majmun në venën me variçe në skrotum, një procedurë kirurgjikale për uljen e temperaturës lokale.

Fertilpro  është treguar për të rritur vëllimin e ejakulatit me sa 500 përqind dhe përmirëson cilësinë e lëvizshmërisë së spermatozoideve, numrin e përgjithshëm të spermatozoideve dhe efikasitetin e spermës dhe prodhimin e spermës.

Përfitimet e rritjes së vëllimit:

Duke rritur si vëllimin e lëngut ashtu edhe sasinë / shëndetin e spermës, ngarkesa jo vetëm që lëviz e këndshme. Por shumë lëviz potent, shumë potencë dhe pjellori janë shqetësim për të gjithë burrat, infertiliteti është gjithnjë e më i zakonshëm dhe një produkt si Fertilpro është një ndihmë e mirë në këtë fushë.

Fertilpro për të rritur pjellorinë e spermës:

Fertilpro është demonstruar shkencërisht për të rritur pjellorinë e burrave dhe për të përmirësuar përdorimet e përgjithshme të mirë të riprodhimit si pjesë e një diete të shëndetshme dhe mënyre jetese.

Spermatozoidët e shëndetshëm përcaktohen nga numri i spermatozoideve ose përqindja, përqendrimi i spermatozoideve, lëvizshmëria dhe shpenzimi i spermatozoideve dhe morfologjia e shëndetshme (forma dhe madhësia e spermës). Lëvizshmëria e shëndetshme e spermës lejon që spermatozoidi të mbajë vitalitetin dhe vetë njerëzit përmes mitrës deri në tubën fallopiane dhe përfundimisht të depërtojnë në sipërfaqen e vezës dhe të fekondojnë vezën.

Si të rrisni numrin dhe lëvizshmërinë e spermës?

Me formulë kyçe dhe efektive që kombinon antioksidant të fuqishëm, vitamina, aminoacide dhe bimë, Fertilpro është krijuar për të mbështetur formimin e shëndetshëm të spermës dhe për të rritur lëvizjen e spermës dhe numrin e spermës.

Fertilpro në uljen e cilësisë së spermës:

Në mënyrë që të kuptojmë se çfarë e shkakton infertilitetin e faktorit mashkullor, duhet të kuptojmë konceptin e cilësisë së spermës.

Cilësia e spermës përcaktohet nga katër faktorë:

 1. numri i përgjithshëm i qelizave spermatozoide të prodhuara (numri i spermatozoideve)
 2. atribute fizike (morfologji)
 3. aftësia e tyre për të lëvizur siç duhet pasi të jetë ejakuluar (lëvizshmëria)
 4. integriteti i ADN-së së tyre.

* Qelizat e spermatozoideve duhet të udhëtojnë atje sesa çdo qelizë tjetër e vetme njerëzore - dhe atyre u duhet një sasi e madhe energjie në mënyrë që të bëjnë udhëtimin që e bën Fertilpro një ushqyes kaq jetësor për burrat me cilësi të dobët të spermës.

Karnitina është një molekulë jetësore transportuese, funksioni i së cilës është të bartë yndyrë me energji të lartë ( Djegur ) për të çliruar energjinë e tyre.

Kjo ndihmon për t'i dhënë spermës shtytjen që u nevojitet nëse do të kenë një ndryshim në fekondimin e vezës.

Kjo është e rëndësishme sepse sperma e dobët e notit ( astenozoospermia ) është një nga arsyet më të rëndësishme për infertilitetin e faktorit mashkullor.

Efekte anësore

A ka ndonjë efekt anësor në pilulat Fertilpro ?

Këto pilula përmbajnë thelb bimor, për shkak të kësaj,  nuk ka efekte anësore.

Përfitimet e këtij ilaçi të mrekullueshëm janë:

 1. ndihmon në zvogëlimin e spermës së vdekur
 2. rrisin prodhimin e spermës
 3. jep orgazëm më të gjatë
 4. jep ereksion më të vështirë
 5. rrit besimin tuaj

Tabletat Fertilpro shkaktojnë rrjedhje shtesë të gjakut në organet riprodhuese, gjë që rezulton në rritjen e vëllimit të spermës dhe ngritjen shtesë.

Fertilpro pro u jep forcë testikujve, fshikëzës seminale dhe tubit ejakulator.

Pse Fertilpro është i sigurt?

 1. Fertilpro janë bërë nga përbërës të cilët aprovohen dhe kursehen
 2. Këto pilula përbëhen nga barëra të cilat ruhen për jetën tuaj seksuale
 3. Stimulon prodhimin e spermës dhe rrit vëllimin e spermës, rrit fuqinë e pjellorisë.

Formula përfshin

Aspikti i Zinkut:

Zinku është treguar të jetë veçanërisht efektiv kur kombinohet me L-lizinë, rrit funksionin e përgjithshëm seksual të nivelit të rritur të testosteronit.

Vitamina E:

FERTILPRO është e pasur me Vitaminë E, Vitaminë C (Ekstrakte të Boronicës dhe Berry), Zink & substancat e gjetura në parkun e pishave që lufton radikalet e lira dhe stresin që shkakton dëmtim të spermatogjenezës. Beenshtë vërtetuar se antioksidantët përmirësojnë pjellorinë dhe shtatzëninë e meshkujve katër herë dhe përmirëson cilësinë e ADN-së dhe minimizon dëmtimin e spermës.

MACA (Rrënjë):

studimi i rrënjës së macës zbulon rritje në prodhimin e spermës Maca që përmban 31 minerale të ndryshme dhe 60 fitonutrientë të ndryshëm, maca është ushqim ushqyes për sistemin endokrin, duke ndihmuar si hipofizën, gjëndrat mbiveshkore dhe tiroide (të gjitha të përfshira në ekuilibrin hormonal).

Ka aftësinë të ndikojë në hormonin kryesor pa përmbajtur vetë hormonet.

Përfitimi i makas:

 • Mbështetni ekuilibrin hormonal.
 • Rritni energjinë, qëndrueshmërinë.
 • Mbështetni tiroiden.
 • Mbështetni funksionin normal seksual.

Studimi konfirmoi: rrënja maka përmirëson prodhimin e spermës dhe lëvizshmërinë e spermës. Një tjetër studim që shikoi në pjellori te minjtë zbuloi se maca parandalon përçarjen spermatogjene. Avena sativa & poleni lule suedeze: burim i karbohidrateve, yndyrnave, vitaminës B, hekurit dhe zinkut. (rrisin shëndetin e spermatozoideve, numërojnë dhe rrisin nivelet e testosteronit duke rritur çlirimin e LH dhe ul presionin mbi prostatë, duke pasur parasysh aftësinë për të punuar në mënyrë më efikase).

L- karnitina:

ky është aminoacid i cili gjendet me bollëk në spermatozoidët e shëndetshëm. Shtimi i këtij përbërësi si pjesë e përbërësve të FERTIL PRO siguron përmirësimin e lëvizshmërisë së spermës.

PARKU Pishave:

ekstrakte të lëvores së pishës janë të pasura me fitokimikate natyrore të quajtura proanthocyanidius.

Këto janë antioksidant të fuqishëm, shumë më të fuqishëm se antioksidantët e tjerë të njohur zakonisht
Proanthocyanidius në lëvoren e pishës janë përgjegjës për rritjen e përqendrimeve të spermës së shëndetshme.

L - Arginine HCL:

ky përbërës është i njohur për dyfishimin e përqendrimit të spermës, si dhe lëvizshmërinë e tyre. Kjo rrit pjellorinë

L - Lizina:

sipas studimeve shkencore, është zbuluar se ky aminoacid i veçantë kur kombinohet me Zinkun mund të përmirësojë prodhimin e testosteronit si dhe të përmirësojë cilësinë e spermës.

Muira puama & catuaba:

një studim tregon se 62% e pacientëve rrisin dëshirën seksuale, epshin dhe ereksionin që këto barëra rrisin rrjedhën e gjakut si në tru ashtu edhe në organet gjenitale.

Epimedium sagitattum:

përmbajnë frenues të kariinës fosfodiesterazës të tipit 5 (frenues PDE5) si sildenafil. (do të rrisë ereksionin).

Tribulus terrestris:

studimet tregojnë përfitimet e mëposhtme të pjellorisë:

 1. Rritja e hormonit seksual
 2. Rritja e LH dhe testosteronit
 3. Rritja e numrit të spermatozoideve, shëndeti i lëvizshmërisë
 4. Ulja e efekteve të antitrupave autispermë
 5. Mund të ndihmojë trupat meshkuj në prodhimin e DHEA për të trajtuar mosfunksionimin erektil.
Fara kungulli:

kanë të gjitha vitaminat vitale, karbohidratet, aminoacidet, kalciumi, fosfori, kaliumi, acidi yndyror (acidi yndyror parandalon në farën e kungullit shkojnë shumë në përmirësimin e rrjedhshmërisë dhe lëvizshmërisë së spermës që ndihmon duke hedh lëng membranën e spermës më mirë fushëveprimi i fekondimit të vezës dhe i përmirësuar për të rritur sekrecionet e prostatës dhe për të ulur hipertrofinë e prostatës.
Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha