THYROID SUPPORT x 60 VEGAN CAPSULES - CYTOPLAN

2,700 LEKË Ex Tax: 2,700 LEKË

Kodi i Produktit: 5060202184699

Brands CYTOPLAN

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

THYROID SUPPORT x 60 VEGAN CAPSULES - CYTOPLAN

THYROID SUPPORT x 60 VEGAN CAPSULES - CYTOPLAN përmban L-tirozinë, një aminoacid. Aminoacidet janë përbërje të përdorura nga trupi për një numër funksionesh, përfshirë krijimin e hormoneve dhe neurotransmetuesve (kimikateve të trurit).

 • Seagreens® Ascophyllum nodosum është lloji leshterik organik (një lloj alga deti) që ne përdorim në produktin tonë. Siguron një burim natyror të jodit - jodi është një nga mikroelementët që dihet se është i shkurtër në dietat e shumë njerëzve. Jodi kontribuon në prodhimin normal të hormoneve tiroide dhe funksionimin normal të tiroides
 • Seagreens® është një burim i pasur i një sërë mineralesh, vitaminash, elementësh gjurmë, aminoacidesh, yndyrnash thelbësore dhe antioksidantësh. Studimet tregojnë se vlera ushqyese e Seagreens® është më e lartë se algat e detit të së njëjtës specie nga i njëjti vend
 • Hulumtimet tregojnë se jodi nga Seagreens® është një formë ideale që ka një tërheqje më të zgjatur dhe më të qëndrueshme se joduri i kaliumit (forma e zakonshme e jodit në kripën e tryezës), pa ndonjë efekt të kundërt në tiroide
 • Seagreens® mbart çertifikimin BDA të Ushqimit Ushqyes Ushqyes, i cili siguron konsumatorët me vlera ushqyese të qëndrueshme, nivelet e jodit dhe është i rrënjosur në parimet e ushqimit të qëndrueshëm dhe prodhimit biodinamik
 • Seleni është i përfshirë pasi ky mineral gjurmë kontribuon në funksionimin normal të tiroides.
 • Jodi kontribuon në normale:

  • prodhimi i hormoneve tiroide dhe funksioni normal i tiroides
  • funksioni njohës
  • metabolizmin që jep energji
  • funksionimi i sistemit nervor
  • rritja e fëmijëve

  Jodi kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës normale

  Seleni kontribuon në:

  • funksion normal i tiroides
  • spermatogjeneza normale
  • mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve normalë
  • funksioni normal i sistemit imunitar
  • mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha