MAGNESIUM CITRATE 500mg x 90 VEGAN CAPSULES

2,520 LEKË Ex Tax: 2,520 LEKË

Kodi i Produktit: 5060202180813

Brands CYTOPLAN

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

MAGNESIUM CITRATE 500mg x 90 VEGAN CAPSULES

Citrati i magnezit është një formë e magnezit e thithur mirë, jo-ushqimore. Si citrat, ai absorbohet në qarkullimin e gjakut.

 • Citroplan Magnezi Citrate jep 80mg magnez elementar në secilën kapsulë të lehtë për t’u gëlltitur
 • Magnezi është një mineral thelbësor - gati 70% e furnizimit të trupit ndodhet në kocka - magnezi kontribuon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë
 • Magnezi përfshihet në shumë procese metabolike duke përfshirë kontributin në metabolizmin normal që jep energji dhe funksionimin normal të sistemit nervor
 • Nivelet e magnezit në ushqim shterohen nga teknikat e përpunimit të ushqimit dhe gatimi

Magnezi kontribuon në:

 • zvogëlimi i lodhjes dhe lodhjes
 • mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë

Magnezi kontribuon në normale:

 • funksioni psikologjik
 • bilanci i elektroliteve
 • metabolizmin që jep energji
 • funksioni i muskujve
 • funksionimi i sistemit nervor
 • sinteza e proteinave

Magnezi ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha