TURMERIC PLUS ORGANIC x 60 VEGAN CAPSULES - CYTOPLAN

1,920 LEKË Ex Tax: 1,920 LEKË

Kodi i Produktit: 5060202184019

Brands CYTOPLAN

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

TURMERIC PLUS ORGANIC x 60 VEGAN CAPSULES - CYTOPLAN

(SHAFRANI INDISË)

Organic Turmeric Plus është një kompleks bimor që përmban shafran i Indisë (kurkumin), thua e maces dhe gotu kola.

  • Organike Turmeric Plus ynë është çertifikuar organik nga Shoqata e Tokës
  • Ky produkt vjen në një fuqi prej 500mg për kapsulë vegane

Sipas studimeve turmericu ka një perbajtje të larë se curcumin, një pigment natyral të përfshirë në kjo erzë me përfitime si:

• Ka efekt anti-inflamator vepron njësoj si kortizoni,

• Redukton simptomat e artritit reumatoid,

• Zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak,

• Eshtë i njohur për aktivitetin e saj anti-kanceroze,

• Ka veti antioksiduese , neutralizn radikalet e lira.

• Parandalon krijimin e gurëve ne tëmth, kolitin spastik dhe sëmundje të tjera të sistemit gastrointestinal,

• Ndihmon përmirësimin e tretjes dhe është miqësore në stomak.

• Ajo është e dobishme në pacientët me Alzheimer dhe mund të ndalojë zhvillimin e mëtejshëm të sëmundjes duke parandaluar akumulimin e proteinave beta – amyloide në tru.

• Qetëson nga alergjitë e ndryshme,

• Përshpejton prodhimin e insulinës nga pankreasi dhe ndihmon ndjeshëm personat me diabet,

• Parandalon gjakderdhje dhe ka veti antiseptike, në qoftë se spërkatet me kujdes mbi plagë gjithashtu përshpejton procesin e shërimit,

• Mbron mëlçinë nga toksinat,

• Kurdra anemisë,

• Kundra diarres.

• Përdoret në kozmetikë për trajtimin e lëkurës me akne.

Marrja e sugjeruar:

1-2 kapsula në ditë siç rekomandohet nga një praktikues

Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha