TRANSITAFORTE X 30 TABLETA - PHYTO GARDA

1,200 LEKË Ex Tax: 1,200 LEKË

Kodi i Produktit: 904454663

Brands PHYTO GARDA

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

TRANSITAFORTE X 30 TABLETA - PHYTO GARDA

Mirëqenia e trupit tonë vjen gjithashtu nga rregullsia e zorrëve, pasi kapsllëku ose parregullsia mund të shkaktojnë sëmundje dhe çrregullime të ndryshme.

Evakuimi i përditshëm ndryshon nga personi në person, nga zakonet e ushqimit dhe mënyrën e jetesës, zakonisht thuhet se do të ishte më mirë të dilnim jashte një herë ose dy herë në ditë.

Për të promovuar rregullsinë e zorrëve ka shumë produkte natyrore por dhe që mund të blihen në farmaci.

Në një nivel natyror mund të përpiqemi të ndihmojmë zorrët tona me një lëng limoni të përzier me ujë të nxehtë, për të pirë disa herë në ditë. Përveç limonit, mund të përdoren gjithashtu fruta të tjera agrume, si mandarin apo dhe portokalli.

Për të ndihmuar kapsllëkun, mund të merren ushqime bimore si guaiava dhe karrota, ndoshta duke bërë lëngje karrota, pasi ato përmbajnë vajra esenciale si për zorrët ashtu dhe per pjesën e zorrës së trashë.

Kumbulla është e njohur gjerësisht si një laksativ natyror dhe prandaj mund të merret në rastet e parregullsisë së zorrëve ose të kapsllëkut.

Fibrat janë thelbësore në këto situata, sepse ato garantojnë një funksionalitet më të mirë të sistemit të tretjes dhe rrjedhimisht një rregullsi më të madhe në zorrë. Përveç kësaj, vajërat e grurit dhe fara e lulediellit janë të dobishme.

Pra, hapi i parë për të promovuar rregullsinë e zorrëve është dieta sepse shumë varet nga dieta. Ju duhet të preferoni ushqime integralesi: drithëra, bishtajore, perime, fruta të freskëta dhe arra, dhe të gjitha ushqimet e pasura me fibra si patëllxhanët, lakër, karçof, karrota. Gjithashtu ju duhet të përpiqeni të shmangni marrjen e kafesë, çokollatës dhe alkoolit. Gjithashtu është e rëndësishme të pini shumë ujë, ose lëngje të tjera.

Përveç dietës, aktiviteti fizik i përditshëm duhet të kryhet sepse rritja e frekuencës së frymëmarrjes dhe frequesnces kardiake stimulon lëvizjet peristaltike, të rëndësishme për kalimin e ushqimit në traktin digjestiv. Aktiviteti fizik nuk përfshin domosdoshmërisht orë në palestër, vetëm duhet të bëni disa stërvitje të përditshme siç janë ecja ose çiklizmi. Do të ishte e dëshirueshme, atëherë, t'i kushtoheshin disa kohë aktivitetit për muskujt e barkut.

Sidoqoftë, në disa raste është e domosdoshme ndërhyrja me një shtesë ushqimore që mund të ribalancojë florën e zorrëve dhe rregullsinë e zorrëve.

Transita Forte është një shtesë ushqimore e aftë për të promovuar rregullsinë e zorrëve, funksionin e tretjes dhe eliminimin e gazeve të tepërta. Brenda saj ne gjejmë Gjethe Sena, Aloe Vera, Luleshtrydhe, Cascara, një ekstrakt të Finokut.

Sena është një nga laksativat më të përdorura të bimëve për trajtimin e kapsllëkut akut.

Aloe i përket familjes Aloaceve, Me vendase në Amerikën Qendrore, Afrikë dhe disa rajone mesdhetare. Vetija Kryesor e Aloes është fakti se eshte antioksidues i mire, për të ribalancuar zorrët, për të dizintoksikuar trupin. Përveç kësaj, Aloe është në gjendje të rinovojë mukozën e stomakut dhe zorrëve, duke promovuar rigjenerimin e indeve.

Luleshtrydhe është një bimë që i përket familjes Rhamnaceae. Kjo bimë është e njohur për vetitë e saj laksative, kështu që përdoret në rast të problemeve të zorrëve.

Cascara, si bimë të tjera, përdoret në të gjitha ato situata ku është e nevojshme të lehtësohet evakuimi i jashtëqitjes, pasi është një laksativ irritues.

Shtimi i Finokut lejon një veprim antispastic në muskujt e zorrëve. Ai është e njohur për vetitë e tij të tretjes që ndikojnë në të gjithë traktin gastrointestinal.

Si të përdoret:

1 tabletë në ditë, mundësisht në mbrëmje para se të shkoni në shtrat.

Paralajmërimet:

Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji para marrjes së produktit, është  mirë të konsultohuni me mjekun tuaj. Më mirë te merret mendimi i mjekut edhe në rastin e fëmijëve.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha