FORTEX - VITAMIN C 500 + ZINC + D3 DIRECT

990 LEKË Ex Tax: 990 LEKË

Kodi i Produktit: 3800212716280

Brands FORTEX

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

VITAMIN C 500 + ZINC + D3 DIRECT - FORTEX

Vitamina C është shumë e rëndësishme për mbrojtjen e organizmit, pasi ndikon në rritjen e prodhimit të qelizave të bardha dhe nivelin e duhur të interferonit (proteinë që luan një rol të rëndësishëm në shumëfishimin e viruseve).

Vitamina C ndikon gjithashtu në:

-mbajtjen në gjëndje shumë të mirë të venave të gjakut

-absorbimin e hekurit nga organizmi

-rekuperimin e shpejtë në rast sëmundje

Vitamina C 500 mg + zink +D3 Direct ju ofron jo vetëm nutrientë të rëndësishëm, që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar, por gjithashtu dhe një shije të këndshme.

Vitamina C dhe zinku ndihmojnë në mirëfunskionimin e sistemit imunitar si dhe mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Kjo vitaminë është e paketuar në bustina pluhuri që mund të pihet pa ujë dhe është shumë e shijshme.

Vitamina C 500 mg + zink +D3 Direct rekomandohet gjatë gjithë vitit, por sidomos tani në pranverë, pasi ndihmon kundër alergjive stinore për të gjithë familjen.


Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha