MG.K VIS MAGNESIO & POTASSIO - POOL PHARMA

1,770 LEKË Ex Tax: 1,770 LEKË

Kodi i Produktit: UV68JQ

Brands POOL PHARMA

Pikë shpërblimi:

Disponueshmëria: Në Stock

MG.K VIS MAGNESIO & POTASSIO - POOL PHARMA

Vera sigurisht qe eshte nder sezonet me te pritura, por nxehtesia e saj mund te shkaktoje djersitje te tepert, e cila con ne humbjen e disa kriperave minerale qe jane te domosdoshme per te mbajtur trupin tone ne ekuiliber.

Por temperaturat e forta mund te perbejne nje armik te vertete edhe per ata qe jane ne pune, ne sezon provimesh apo ata qe ushtrojne aktivitet sportiv intensiv, duke krijuar probleme me lodhjen, lodhje te parakohshme te muskujve pas ushtrimit fizik dhe uljen e aftesise për t’u përqendruar.

Nje tjeter fenomen me i shpeshte qe ndodh gjate veres e sidomos gjate qendrimit ne plazh jane ngercet ne kembe gjate notimit, kjo si pasoje e ftohjes dhe shtrirjes se muskujve.

Nder moshat me te prekuara gjate stines se veres jane edhe te moshuarit qe ekspozohen ne diell per nje kohe te gjate duke sjell dehidratim te organizmit, crregullime te ritmit kardiak e madje duke komplikuar sistemin kardiovaskular.

Per te luftuar shfaqjen e ketyre çrregullimeve, ju keshillojme perdorimin e

MG.K Vis MAGNESIUM-POTASSIUM

nje nga perzierje kriprash qe perthithen lehte nga trupi duke favorizuar nje rikuperim te shpejte te gjendjes

Permban magnez ne perqendrim te larte, me tre lloje kripash, sasi te pershtatshme te kaliumit dhe eshte pasuruar me kreatine per te promovuar rikuperimin e energjise.

E gjeni ne farmaci, ne forme bustinash me shije portokalli ose limoni.

Mjafton ta tretni ne uje dhe ta pini, keshtu hidratoheni dhe ruani ekuilibrat fiziologjik te trupit tuaj!Shkruaj një rishikim

Shënim: HTML nuk është përkthyer
    Bad           Mirë
Captcha